Úvodní stránka / Poradna / Dětská domácí aromalékárnička

Dětská domácí aromalékárnička

 

Mandarinka (Citrus reticulata)

Olej velmi vhodný pro uvolnění napětí, melancholie a smutku. Osvěžuje a uvolňuje. Působí proti svalovým křečím a bolestem hlavy. Milují ho všechny děti.

Pomeranč červený (Citrus aurantium)

Pomáhá k uvolnění, působí proti nervozitě, stresu, depresím, úzkosti, neklidu a smutku. Reguluje tepovou frekvenci a posiluje srdeční činnost. Podporuje chuť k jídlu a trávení, působí proti zácpě.

Citron (Citrus limon)

Aktivuje imunitní systém, je antiseptický a antibakteriální (infekce dýchacích cest, angina, bolest v krku, rýma). Je výborný pro eliminaci parazitů v trávicím traktu. Je osvěžující, povzbuzuje trávení a je též nervový stimulant, pomáhá k soustředění při mentálních aktivitách. Podporuje tvorbu bílých krvinek, dezinfikuje ovzduší. Pomáhá tělo zbavit toxinů, posiluje lymfatický systém.

Grapefruit (Citrus grandis)

Je dobrý k dezinfekci, detoxikaci po chřipkách, proti únavě a k osvěžení vzduchu. Působí antidepresivně, stimuluje a osvěžuje.

Eukalyptus citronovonný (Eukalyptus citriodora)

Má jemnější vůni a je vhodný zejména pro malé děti. Je dobrý na veškeré plicní problémy, pro vykašlávání, při zánětu dutin. Je antivirální, dezinfikuje ovzduší, rozpouští hleny. Užívá se při rýmě a bronchitidě.

Ravensara (Ravensara aromatica)

Silice má silné antivirové, protiinfekční, imunostimulační účinky. Je účinná při infekci dýchacích cest a též trávicího systému (žaludek a střeva). Posiluje nervový systém, pomáhá při duševní a fyzické únavě, melancholii a depresi. Uvolňuje svalové napětí a křeče, zmírňuje bolest.

Jedle (Abies alba)

Jedlová silice ředí hleny, je velmi účinná při rýmě, posilňuje prokrvení, a proto je velmi vhodná při prochlazení i při svalovém napětí. Čistí a dezinfikuje dýchací cesty. Posiluje schopnost koncentrace.

Santalové dřevo (Santalum album)

Působí proti streptokokům a stafylokokům. Má výrazné účinky na dýchací a močovou soustavu (ledviny) a užívá se při chronických zánětech těchto oblastí. Dobrý je při trávicích potížích. Známé jsou jeho blahodárné účinky na pokožku (suchá, dehydrovaná pleť, svědění a záněty kůže a zejména akné u dospívajících dětí).

Levandule úzkolistá (Lavandula angustifolia)

Jemný regenerační olej účinný na psychiku, tělo a emoce. Levandule je vhodná jako sedativum při psychických a citových problémech, pomáhá při kožních onemocněních a poraněních. Je mimořádně účinná při popáleninách. Neutralizuje bodnutí hmyzem a popáleniny od kopřiv. Uvolňuje napětí, je vhodná pro klidný spánek. Je taky velmi vhodná při nadýmání.

Heřmánek římský – žlutý (Anthemis nobilis)

Doporučuje se při nejrůznějších zánětlivých stavech. Snižuje horečku, podporuje pocení, napomáhá trávení. Působí antialergicky a je celkově utišující prostředek. Úspěšně se užívá proti bolestem při prořezávaní zoubků i při kolice. Zvyšuje imunitu podpořením tvorby bílých krvinek.

Neroli (Citrus aurantium var. amara)

Silice z pomerančových květů má svěží květinovou vůni s hořkým nádechem. Patří k nejúčinnějším uklidňujícím a antidepresivním olejům – příznivě působí na stavy úzkosti, nespavosti, šoku, paniky, deprese. Napomáhá koncentraci, je antispazmatikum, uklidňuje bušení srdce, povzbuzuje trávení, prospívá při chronickém průjmu a plynatosti.

Máta kadeřavá (Mentha spicata var. crispa)

Je jemnější a vhodná zejména pro malé děti od tří let. Velmi účinně posiluje žaludek (nevolnost při cestování, průjem, špatné trávení). Pročišťuje a osvěžuje mysl. Používá se při nachlazení, bronchitidě, kašli, chřipce, ucpání a zánětech dutin, vyvolává pocení. Celkově osvěžuje a stimuluje.

Přihlášený uživatel

Nejste-li dosud registrovaným uživatelem, můžete se zaregistrovat zde.

Mgr. Jana Hašplová

ellinor.cz

Mgr. Jana Hašplová vystudovala pedagogiku a institut aromaterapie. Je autorkou receptur jemných aromakompozic pro firmu Ellinor orientovaných na péči o celou rodinu. Zabývá se čínskou medicínou, fytoterapií a jinými harmonizačními technikami zaměřenými na rodinnou terapii. Je zakladatelkou a ředitelkou Školy vědomého rodičovství a lektorkou mezinárodní společnosti masáží dětí a kojenců IAIM. Masážím dětí se věnuje již od roku 1993. Je autorkou knihy a výukového DVD Masáže dětí a kojenců. Spolupracuje s institucemi pečujícími o zdravotně postižené děti.

ellinor.cz

Spolehlivá firma 2021

Provozováno na systému nxSHOP - řešení pro internetový obchod | Vyrobil: nexum Trilog

TOPlist